لطفا قبای ریاست جمهوری را برای ظریف ندوزید

محمد جواد ظریف، یک دیپلمات برجسته و محبوب است. کسی که توانست طی دو سال پرونده‌ای که 10 سال به طول انجامیده بود را به سرانجام برساند؛ امروز، ظریف از محبوب ترین سیاستمداران ایرانی است و می‌تواند در صدر تمام لیست‌های انتخاباتی در هر انتخاباتی قرار بگیرد.

ظریف را اما نباید وارد این بازی کنیم. به جای اینکه برای او قبای ریاست جمهوری بدوزیم، سعی کنیم از او استادی بسازیم که دیپلمات‌هایی همچون خود پرورش دهد. قرار نیست هر فرد موفقی به ساختمان پاستور راه پیدا کند. از کجا معلوم ظریف موفق در عرصه دیپلماسی در عرصه کشور داری نیز موفق باشد؟

ظریف می‌تواند تبدیل به «کسینجر ایران» در زمینه سیاست خارجی باشد. او می‌تواند به دلیل تجربه‌ای که در این سال‌ها به دست آورده است - و مشخصا در حوزه آمریکا تجربیات فراوانی دارد- مشاور تمام روسای جمهور ایران در زمینه دیپلماسی و رابطه با آمریکا باشد. ظریف امروز به عنوان یکی از دیپلمات برجسته در جهان مطرح است و باید سعی کنیم در همین زمینه از او استفاده کنیم.

تبحر ظریف نیز در عرصه دیپلماسی است. تحصیلات او در زمینه است و سابقه وزیر خارجه نیز تماما در زمینه سیاست خارجی و حقوق بین الملل است. بهتر است از تمام ظرفیت او در این زمینه استفاده کنیم. نباید اجازه بدهیم چنین نیروی گرانبهایی را  به راحتی و با وارد کردن به فضای سیاسی کشور از دست بدهیم.

ظریف باید نسل تازه‌ای از دیپلمات‌های ایران را پرورش دهد و این کار برای او از هزار ریاست جمهوری بهتر است.

منبع:عصر ایران


/ 1 نظر / 34 بازدید
پرینت سه بعدی‎

پرینت 3 بعدی قالب سازی ماکت سازی جدیدترین تکنولوژی روز دنیا http://a3dp.ir/