سفر قالباف به هانوفر

متن‌وحواشی سفر قالیباف به هانوفر

      1 مرداد 1389 ساعت 15:53  


دکتر محمد باقر قالیباف شهردار تهران که به دعوت رسمی شهردار هانوفر آلمان و همچنین به منظور حضور در مراسم دهمین سالگرد تاسیس مرکز مغز و اعصاب پروفسور سمیعی در هانوفر به این شهر سفر کرده بود با "گرهارد شرودر" صدر اعظم پیشین آلمان و "اشتفان ویلی" شهردار هانوفر دیدار و گفت و گو کرد. 

پیش از این دیدار شهردار واعضای هیات رییسه شورای شهر هانوفر از شهردار تهران استقبال رسمی به عمل آوردند. 

حاشیه هایی از دیدار های شهردار تهران در هانوفر:

- اشتفان ویلی شهردار شهر هانوفر خود را یک فرد علاقمند به ورزش و بازیکن فوتبال معرفی کرد و از وحید هاشمیان بازیکن تیم هانوفر المان به عنوان یکی از بازیکنان مورد علاقه خود که دارای جنبه های اخلاقی مثبت است نام برد.

- دیدار شهرداران تهران و هانوفر مورد توجه رسانه ای گروهی قرار گرفت و پوشش گسترده ای در رسانه ها داشت.

- ساختمان شهرداری هانوفر یک عمارت تاریخی قدیمی متعلق به سال 1913 است که به شکل موزه همه روزه پذیرای بازدید کنندگان است.

- شهردار تهران در روز پایانی اقامت در هانوفر با حضور در محل کلینیک بین المللی مغز و اعصاب که توسط دکتر سمیعی ایجاد و مدیریت می شود از بیماران ایرانی مستقر در این بیمارستان عیادت کرد .

- شهردار فعلی هانوفر از سال 2006 به این سمت منصوب شده است پیش از وی هربرت اشمال استیگ شهردار این شهر بزرگ و صنعتی بود که مدت خدمت وی 34 سال به طول انجامید و در پایان به خواست خود بازنشسته شد.
- همزمان با دهمین سالگرد تاسیس مرکز مغز و اعصاب هانوفر کنگره علمی تخصصی این رشته با حضور 300 جراح برجسته از 45 کشور دنیا برگزار شد و از ایران نیز 20 پزشک در آن حضور داشتند.

 

مرجع : سما

/ 0 نظر / 7 بازدید