با جنگ روانی باید به شیوه‌های جنگ روانی مقابله کرد

 

      3 مرداد 1389 ساعت 19:42  


 معاون بین الملل حزب موتلفه اسلامی با ارزیابی اظهارات رئیس جمهور درباره حمله اسراییل به دو کشور دوست در خاورمیانه گفت: «هرگونه اقدام در این زمینه با مخالفت جهانی روبرو خواهد شد.»

دکتر محمود احمدی‌نژاد جمعه شب در اختتامیه جشنواره ملی جوان ایرانی اعلام کرد: «سناریوی جدیدی را غرب به نویسندگی و کارگردانی آمریکا علیه ایران تهیه کرده است که این سناریو توسط رئیس‌جمهور روسیه کلید خورده است.»

وی با بیان اینکه دشمنان یک طراحی جنگ روانی و شیطنت علیه جمهوری اسلامی ایران کرده‌اند، گفت: «آنها با برخی نیز در داخل هماهنگ کرده‌اند که فضای سنگینی را به قول خودشان علیه ما در دنیا ایجاد کنند، ‌فشار بیاورند، فشار را به اوج برساند و در اوج این فشارها به یکی دو کشور خاورمیانه که دوست ما هستند با کمک صهیونیست‌ها حمله نظامی بکنند تا به خیال خودشان یک توقف و ضعفی را در اراده ملت ایران ایجاد کنند.»

حمیدرضا ترقی  گفت: «در صورتی که گلوله‌ای در خاور میانه شکیک شود، وضعیت امنیت منطقه به هم خواهد خورد. هر گونه جرقه‌ای که درمنطقه توسط آنها زده شود، آتش‌اش همه منطقه و جهان را فرا خواهد گرفت که در این صورت خاموش کردنش در اختیار آنها نخواهد بود. فلذا هرگونه اقدام در این زمینه با مخالفت جهانی روبرو خواهد شد.»

این عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در پاسخ به این سوال که منظور رئیس جمهور از جزئیات بیشتر این سناریو که در آینده اعلام خواهد شد چیست، گفت: «نقشه‌های متعددی را کارشناسان سیا و پنتاگون به دولت آمریکا پیشنهاد داده‌اند. در این پروژه‌ها انواع مختلف شیوه‌های اقدام علیه ایران بررسی شده است. این پروژه‌ها هر کدام تبعات خود را دارد ولی چون هیچ کدام به لحاظ عملیاتی در نهاد‌های مرتبط تصویب نشده، اقدامی هم صورت نپذیرفته است. در واقع اطلاعاتی که آقای رئیس جمهور کسب کرده‌اند مربوط به پروژه‌ها می شود‌.»

وی در این باره که چرا رئیس جمهور اسناد اطلاعاتی را کسب کرده منتشر نمی‌کند، اظهار کرد: «اصولا در جنگ روانی سند رو نمی‌کنند و این مسئله‌ای طبیعی است. با جنگ روانی باید به شیوه‌های جنگ روانی مقابله کرد.»

ترقی در پاسخ به سوال دیگری در این رابطه که آیا عدم ارائه اسناد از سوی رئیس جمهور موجب خدشه وارد شدن به وجهه او و ایجاد مطالبه در مردم نمی‌شود، بیان کرد: «مهم این است که دشمن بداند ما از کدام یک از برنامه‌هایش اطلاع داریم.»

وی درباره ایجاد مطالبه در مردم افزود: «نباید چنین مطالبه‌ای صورت گیرد. بهرحال این مسایل جز مسایل سری کشور است و اگر منابع اطلاعاتی باز شود، سوخت می‌شوند و دیگر نمی‌توان از این طریق اطلاعاتی کسب کرد.»

این تحلیل‌گر مسایل بین الملل در توضیح بیشتر سخنان رئیس جمهور تاکید کرد: «آقای احمدی نژاد گفتند که اطلاعات را به آگاهی مردم می‌رسانیم نه آنکه اسنادش را منتشر می‌کنیم. ادعا این است که اسناد این اطلاعات موجود است و بدون سند نبوده و قابل تکیه است. وقتی رئیس جمهور می‌گوید اسناد موجود است می‌خواهد بگوید که نه بر اساس شایعه بلکه براساس مستندات سخن می‌گوید.»

ترقی با اشاره به انتقادات احمدی‌نژاد از مقامات روسیه تصریح کرد: « مواضع انتقادی رئیس جمهور از عملکرد روسیه ناشی می‌شود. در واقع روس‌ها در کنار آمریکا قرار گرفته‌اند و بیشتر به منافع خودش و خواسته‌های آمریکا توجه دارند تا منافع ما.» 

وی اضافه کرد: «ایران هیچ تعهدی به غرب و شرق ندارد و باید همیشه استقلال‌اش را براساس منافع ملی خود مد نظر قرار دهد. اگر روسیه وچین در کنار دشمنان ما قرار گیرند، هیچ دلیلی نیست که روابطمان با آنها را براساس روند گذشته ادامه بدهیم.»

وی با اشاره به پروژه آمریکا گفت: «با توجه به شکست پروژه فشار به ایران از طریق صدور قطعنامه، آمریکا راهکار دیگری را در تهدید علیه ایران دنبال می‌کند تا بتوانند حیثیت بین المللی‌اش حفظ کند. بر این اساس آنها با استفاده از بعضی افرادی که از ایران ربوده شدند یا به شکلی در اختیار بیگانگان قرار گرفتند، قصد دارند که جنگ روانی را علیه ایران انجام دهند و از طریق تبلیغات علیه فعالیت‌ها هسته‌ای ایران بتوانند، اخبار دروغی را به خورد جهانیان داده و اقدامت خودشان را توجیه کنند.»

/ 0 نظر / 4 بازدید